75. Primetime Emmy Ödülleri'nde Kazananlar Belli Oldu!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,038
Puanı
1,061
succession-emmy-drama.jpg

Televizyon dünyasının en önemli organizasyonu olan 75. Emmy Ödülleri'nde kazananlar belli oldu.

Geçen eylül ayında gerçekleşmesi planlanan ama grevler sebebiyle ertelenen törene bu yıl 4. sezonuyla final yapan 'Succession' 6 ödülle damga vururken komedi dallarında 'The Bear', mini dizi kategorilerinde ise 'Beef' öne çıktı.

İşte kazananlar:

DRAMA

• En İyi Dizi: Succession | HBO
  • En İyi Erkek Oyuncu: Kieran Culkin | Succession
  • En İyi Kadın Oyuncu: Sarah Snook | Succession
  • En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Matthew Macfadyen | Succession
  • En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Jennifer Coolidge | The White Lotus
  • En İyi Yönetmen: Succession | “Connor’s Wedding” | Mark Mylod
  • En İyi Senaryo: Succession | “Connor’s Wedding” | Jesse Armstrong
  • En İyi Konuk Erkek Oyuncu: Nick Offerman | The Last of Us
  • En İyi Konuk Kadın Oyuncu: Storm Reid | The Last of Us

KOMEDİ

• En İyi Dizi: The Bear | FX
  • En İyi Erkek Oyuncu: Jeremy Allen White | The Bear
  • En İyi Kadın Oyuncu: Quinta Brunson | Abbott Elementary
  • En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Ebon Moss-Bachrach | The Bear
  • En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Ayo Edebiri | The Bear
  • En İyi Yönetmen: The Bear | “Review” | Christopher Storer
  • En İyi Senaryo: The Bear | “System” | Christopher Storer
  • En İyi Konuk Erkek Oyuncu: Sam Richardson | Ted Lasso
  • En İyi Konuk Kadın Oyuncu: Judith Light | Poker Face

MİNİ DİZİ / TV FİLMİ

• En İyi Mini Dizi: Beef | Netflix
  • En İyi TV Filmi: Weird: The Al Yankovic Movie
  • En İyi Erkek Oyuncu: Steven Yeun | Beef
  • En İyi Kadın Oyuncu: Ali Wong | Beef
  • En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Paul Walter Hauser | Black Bird
  • En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Niecy Nash-Betts | Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story
  • En İyi Yönetmen: Beef | “Figures of Light” | Lee Sung Jin
  • En İyi Senaryo: Beef | “The Birds Don’t Sing, They Screech in Pain” | Lee Sung Jin

• Harika
Reactions: xemrexxx

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,912
Puanı
1,061
Aaaaaa drama ödüllerinin hakedilme seviyesi şaka mı :eek: ilk defa %100 katılıyorum kazananlara :oley:

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,774
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Beklendiği gibi rezalet ödüller. Succession, Beef ve The Bear dışında dizi yok sanki... Sarah Snook için sevindim ama Succession kadar abartılmış dizi az bulunur. Yine de adaylar arasında en iyilerden biriydi. Better Call Saul'u kaç yılda sıfır ödülde bırakıp Succession'a tek sezonda her şeyi vermek nereden bakarsak bak büyük adaletsizlik...

The White Lotus'un en kötüsü Jennifer Coolidge'in yine ödül alması da ayrı rezalet. Kadını ekranda görmeye dayanamıyorum. Yüzünü buruşturmaktan başka bir şey yapmıyor. Diziye katkısı eksilerde...

Quinta Brunson'a sevindim.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,038
Puanı
1,061
The Bear iyi bir iş ama niye sürekli komedi ödülleri aldığını anlamıyorum çünkü bazı komik sahneleri olsa da özünde bir dram dizisi. Aynı şekilde The White Lotus da aslında hiciv üzerine kurulu bir komedi olmasına rağmen dramda ne işi var dedirtiyor yani kategorilendirme açısından bazı saçmalıklar var.

Beef'e aşırı bayılmasam da oyuncuları fazlasıyla hak etti. Quinta Brunson da çok iyi bir seçim ama keşke Abbott Elementary de komedi dizisi ödülünü alsaymış. Succession'ı da bir türlü izleyemedim gitti. :(

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Bence genel olarak hak edilmiş ödüller, geçtiğimiz TV sezonu bence hem nitelik hem de nicelik açısından vasattı. Çok çok iyi diziler vardı ancak sayıları azdı.

Succession bence mükemmel bir dizi, gelmiş geçmiş en iyilerden. O yüzden tamamı hak edilmiş ödüller, kardeşlerden Kendall yine dışlanan olmuş yalnız. :A

The Bear da şovunu yapmış. Kategori olarak yanlış yerde olsa da çok sevdiğim için bir şey diyemiyorum.

Better Call Saul’un birbirinden iyi onca sezonuna, bir dizinin çıkabileceği en üst seviyeye çıkmasına rağmen katiyen ödül kazanamaması da Emmy’e dair en büyük hayal kırıklıklarından…

Beklendiği gibi rezalet ödüller. Succession, Beef ve The Bear dışında dizi yok sanki... Sarah Snook için sevindim ama Succession kadar abartılmış dizi az bulunur. Yine de adaylar arasında en iyilerden biriydi. Better Call Saul'u kaç yılda sıfır ödülde bırakıp Succession'a tek sezonda her şeyi vermek nereden bakarsak bak büyük adaletsizlik...

The White Lotus'un en kötüsü Jennifer Coolidge'in yine ödül alması da ayrı rezalet. Kadını ekranda görmeye dayanamıyorum. Yüzünü buruşturmaktan başka bir şey yapmıyor. Diziye katkısı eksilerde...

Quinta Brunson'a sevindim.
Yok sanki biraz, en azından geçen sezon özelinde. :A

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
63,189
Puanı
1,060
  • Güldürdün
Reactions: xemrexxx

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,912
Puanı
1,061
Bence genel olarak hak edilmiş ödüller, geçtiğimiz TV sezonu bence hem nitelik hem de nicelik açısından vasattı. Çok çok iyi diziler vardı ancak sayıları azdı.

Succession bence mükemmel bir dizi, gelmiş geçmiş en iyilerden. O yüzden tamamı hak edilmiş ödüller, kardeşlerden Kendall yine dışlanan olmuş yalnız. :A

The Bear da şovunu yapmış. Kategori olarak yanlış yerde olsa da çok sevdiğim için bir şey diyemiyorum.

Better Call Saul’un birbirinden iyi onca sezonuna, bir dizinin çıkabileceği en üst seviyeye çıkmasına rağmen katiyen ödül kazanamaması da Emmy’e dair en büyük hayal kırıklıklarından…

Yok sanki biraz, en azından geçen sezon özelinde. :A
Admini banlamak için oylama yapılabiliyor mu? % kaç oy gerekir o mesajı reelde dese saçını başını yolardım :A

Son düzenleme:

soo

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,324
Puanı
264
Son yıllarda iyice ilgimi kaybettiğim bi ödül. Dağıtıldığını bile yeni öğreniyorum

Succession final bölümüyle tüm ödülleri toplamış. Sonuna kadar da hakkettiğini düşünüyorum. Özellikle Sarah Snook ve Matthew Macfadyen'in ödül almasına çok sevindim.

İzlediklerim arasında tek şaşırdığım ödül White Lotus ile Jennıfer Coolidge'nin ödülü oldu. Pembe diziden hallice bulduğum dizinin neden bu kadar abartıldığını anlamadığım gibi Jennıfer'in ödülünü de bi türlü anlamlandıramadım.