66. Grammy Ödülleri'nde Adaylar Belli Oldu!

phoebebuffay

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,803
Puanı
559
1699654216004.png

5 Şubat'ta 66.sı düzenlenecek müzik dünyasının en önemli ve prestijli ödül törenlerinden Grammy'de bu yıl için yarışacak adaylar belli oldu.

SZA, R&B kategorileri çoğunlukta olmak üzere 9 adaylıkla törenin en çok adaylık kazanan sanatçısı olurken Taylor Swift, Olivia Rodrigo, Miley Cyrus, Billie Eilish gibi sanatçılar onu 6 adaylıkla takip etti.

İşte başlıca kategorilerin adaylık listesi:

YILIN ŞARKISI
  • Billie Eilish - What Was I Made For?
  • Dua Lipa - Dance the Night
  • Jon Batiste - Butterfly
  • Lana Del Rey - A&W
  • Miley Cyrus - Flowers
  • Olivia Rodrigo - vampire
  • SZA - Kill Bill
  • Taylor Swift - Anti-Hero

YILIN ALBÜMÜ
  • Boygenius - The Record
  • Janelle Monáe - The Age of Pleasure
  • Jon Batiste - World Music Radio
  • Lana Del Rey - Did You Know That There’s a Tunnel Under Ocean Blvd
  • Miley Cyrus - Endless Summer Vacation
  • Olivia Rodrigo - GUTS
  • SZA - SOS
  • Taylor Swift - Midnights

YILIN KAYDI
  • Boygenius - Not Strong Enough
  • Jon Batiste - Worship
  • Miley Cyrus - Flowers
  • SZA - Kill Bill
  • Victoria Monét - On My Mama

EN İYİ POP SOLO PERFORMANS
  • Doja Cat - Paint the Town Red
  • Miley Cyrus - Flowers

EN İYİ POP VOKAL ALBÜM
  • Ed Sheeran - - (Substract)
  • Kelly Clarkson - Chemistry
  • Miley Cyrus - Endless Summer Vacation
  • Olivia Rodrigo - GUTS
  • Taylor Swift - Midnights

EN İYİ DÜET/GRUP PERFORMANSI
  • Labrinth ft. Billie Eilish - Never Felt So Alone
  • Lana Del Rey ft. Jon Batiste - Candy Necklace
  • Miley Cyrus ft. Brandi Carlile - Thousand Miles
  • SZA ft. Phoebe Bridgers - Ghost in the Machine
  • Taylor Swift ft. Ice Spice - Karma

EN İYİ YENİ SANATÇI
  • Coco Jones
  • Gracie Abrams
  • Fred Again..
  • Ice Spice
  • Jelly Roll
  • Noah Kahan
  • Victoria Monét
  • The War and Treaty

EN İYİ ROCK ŞARKI
  • Boygenius - Not Strong Enough
  • Foo Fighters - Rescued
  • Olivia Rodrigo - ballad of a homeschooled girl
  • Queens of the Stone Age - Emotion Sickness
  • The Rolling Stones - Angry

EN İYİ RAP ŞARKI
  • Doja Cat - Attention
  • Drake & 21 Savage - Rich Flex
  • Killer Mike Featuring André 3000, Future and Eryn Allen Kane - Scientists & Engineers
  • Lil Uzi Vert - Just Wanna Rock
  • Nicki Minaj & Ice Spice Featuring Aqua - Barbie World [From Barbie the Album]

EN İYİ R&B ŞARKI
  • Coco Jones - ICU
  • Halle - Angel
  • Robert Glasper Featuring Sir & Alex Isley - Back to Love
  • SZA - Snooze
  • Victoria Monét - On My Mama

EN İYİ ALTERNATİF MÜZİK PERFORMANS
  • Alvvays - Belinda Says
  • Arctic Monkeys - Body Paint
  • Boygenius - Cool About It
  • Lana Del Rey - A&W
  • Paramore - This Is Why

EN İYİ POP DANS KAYDI
  • Bebe Rexha & David Guetta - One in a Million
  • Calvin Harris Featuring Ellie Goulding - Miracle
  • David Guetta, Anne-Marie & Coi Leray - Baby Don’t Hurt Me
  • Kylie Minogue - Padam Padam
  • Troye Sivan - Rush

EN İYİ KLİP
  • The Beatles - I’m Only Sleeping
  • Billie Eilish - What Was I Made For
  • Kendrick Lamar - Count Me Out
  • Troye Sivan - Rush
  • Tyler Childers - In Your Love

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,788
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Olivia Rodrigo tüm önemli kategorilerde aday. :Z Rock şarkıya bile aday olmuş, klipsiz şarkısıyla. :Z

İnşallah ödülleri de Olivia Rodrigo silip süpürür.

Kill Bill de iddialı gibi sanki ana ödül için.

Jon Batiste hiç ilgimi çekmemişti, bir dinleyeyim. Dinlenmesi gereken birkaç isim, albüm daha var gibi.

Lana Del Rey bildiğim kadarıyla Grammylerde hep dışlanıyordu. En ilgimi çekmeyen albümüyle en başarılı sonucunu almış gibi. Albüme yeni bir şans daha vereyim...

phoebebuffay

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,803
Puanı
559
Olivia Rodrigo tüm önemli kategorilerde aday. :Z Rock şarkıya bile aday olmuş, klipsiz şarkısıyla. :Z

İnşallah ödülleri de Olivia Rodrigo silip süpürür.

Kill Bill de iddialı gibi sanki ana ödül için.

Jon Batiste hiç ilgimi çekmemişti, bir dinleyeyim. Dinlenmesi gereken birkaç isim, albüm daha var gibi.

Lana Del Rey bildiğim kadarıyla Grammylerde hep dışlanıyordu. En ilgimi çekmeyen albümüyle en başarılı sonucunu almış gibi. Albüme yeni bir şans daha vereyim...
Keşke bad idea right? ve all-american bitch de adaylık kazansaydı ama onlar biraz popa kaydığı için rock kategorisine ballad of a homeschooled girl ile başvurdu sanırım.

Albüm kategorilerinde Olivia, Taylor ve SZA; şarkılarda Flowers, Anti-Hero, vampire ve Kill Bill yarışacak gibi. Diğer adayların şansını düşük görüyorum. SZA'nın albümünü ve şarkısını overrated buluyorum, ödül gecesinde yan kategorilerle yetinir umarım. :A

Yılın en çok dinlediğim albümü açık ara GUTS, sonrasında da Midnights'dı. Bu yüzden taraflarımız belli. :A @dreamy

1699691119374.png

• Beğendim
  • Harika
Reactions: dreamy and bazinga

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,815
Puanı
710
Keşke bad idea right? ve all-american bitch de adaylık kazansaydı ama onlar biraz popa kaydığı için rock kategorisine ballad of a homeschooled girl ile başvurdu sanırım.

Albüm kategorilerinde Olivia, Taylor ve SZA; şarkılarda Flowers, Anti-Hero, vampire ve Kill Bill yarışacak gibi. Diğer adayların şansını düşük görüyorum. SZA'nın albümünü ve şarkısını overrated buluyorum, ödül gecesinde yan kategorilerle yetinir umarım. :A

Yılın en çok dinlediğim albümü açık ara GUTS, sonrasında da Midnights'dı. Bu yüzden taraflarımız belli. :A @dreamy

Ekli dosyayı görüntüle 123981
Song of the Year: Anti-Hero
Album of the Year: GUTS :bhr:

SZA’in şarkısını ben baya seviyorum ya. SOTY yarışını Kill Bill, Flowers ve Anti-Hero’dan biri kazanacaktır. :A Gönlüm Anti-Hero’dan sonra vampire’den yana tabii. :A

phoebebuffay

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,803
Puanı
559
Song of the Year: Anti-Hero
Album of the Year: GUTS :bhr:

SZA’in şarkısını ben baya seviyorum ya. SOTY yarışını Kill Bill, Flowers ve Anti-Hero’dan biri kazanacaktır. :A Gönlüm Anti-Hero’dan sonra vampire’den yana tabii. :A
Benim favorilerim sırasıyla vampire, Flowers, Anti-Hero şeklinde ama vampire Anti-Hero'dan çok daha iyi ve gurme işi bir şarkı açıkçası. :A

SOTY: Anti-Hero veya Flowers
ROTY: vampire veya Flowers
AOTY: Midnights, SOS veya GUTS

At fava bekle. Bunlar arasında paylaştıracaklar ama nasıl bir kombinasyon olacak onu kestiremiyorum. GUTS'ın pop vocal albüm ödülü cepte gibi. vampire ROTY ya da pop solo. :A SZA inş yılın albümünü kazanmaz ya, Taylor'ı ticari olarak bu kadar başarılı geçirdiği bir yılda eli boş döndüremezler çünkü. :A

Ben bu yılki tören için çok heyecanlıyım, canlı izleyeceğim ilk defa. :A

• Beğendim
Reactions: dreamy

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,788
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Ekli dosyayı görüntüle 123981
Taylor alacağını aldı biraz gençlere bıraksın meydanı. :A Anti-Hero da sıradan bir Taylor iyisi bence. Albümün en iyisi tabii orası ayrı. :A

Özellikle "bad idea right?" bir şeylere aday olmalıydı ama sağlık olsun. :A

Lana Del Rey albümünü dinlemeye başladım biraz depresyona meyillendirdi yine ama fena değil. :A A&W orijinal bir iş olmuş. Tabii Born to Die gibisi gelmeyecek...

SZA ve Jon Batiste albümlerini dinleyemedim henüz, dinleriz inşallah tez zamanda. :A

• Olmamış

phoebebuffay

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,803
Puanı
559
Taylor alacağını aldı biraz gençlere bıraksın meydanı. :A Anti-Hero da sıradan bir Taylor iyisi bence. Albümün en iyisi tabii orası ayrı. :A

Lana Del Rey albümünü dinlemeye başladım biraz depresyona meyillendirdi yine ama fena değil. :A A&W orijinal bir iş olmuş. Tabii Born to Die gibisi gelmeyecek...

SZA ve Jon Batiste albümlerini dinleyemedim henüz, dinleriz inşallah tez zamanda. :A
Bence de biraz sıradan kalıyor ama Midnights veya Anti-Hero'dan biri mutlaka ödül alacaktır. Ticari açıdan kariyerinin en iyi yılını geçirerek şov yaptığı ve sağlam bir kitlesi olduğu için eli boş göndermeye cesaret edemezler diye düşünüyorum. Albüm ödülünü 3 kez aldı ama şarkıyı hiç kazanamadı daha önce belki bu yüzden Grammy bir farklılık yapabilir bu yıl. :A

bad idea right? bence de bir şeylere aday olmalıydı ama Olivia hiçbir kategori için göndermemiş şarkıyı. :( Müzik videosu (get him back!) dışında gönderdiği tüm kategorilerde aday olmuş zaten. :A

Ben Taylor, Olivia, SZA ve Miley dışındakilerin albümlerini dinlemedim. Diğer isimlerin ödül alma ihtimali sıfıra yakın zaten ama Boygenius'ı merak ediyorum biraz, onu dinleyeceğim. :A

• Üzücü
Reactions: bazinga

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,697
Puanı
1,060
Yılın şarkısı Flowers olacak tabii ki, çok değil 10 yıl önce olsa aday bile olamayacak sadece boşluktan aday olabilmiş Anti Hero gibi basit ve dönemlik şarkıların kazanmasını bekleyenler daha çok beklerler. :A

Yılın albümünü de Lana, SZA veya Miley'den biri alırsa tadından yenmez. GUTS'a Pop Vocal ödülü yeter de artar. :A

• Olmamış

phoebebuffay

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,803
Puanı
559
Yılın şarkısı Flowers olacak tabii ki, çok değil 10 yıl önce olsa aday bile olamayacak sadece boşluktan aday olabilmiş Anti Hero gibi basit ve dönemlik şarkıların kazanmasını bekleyenler daha çok beklerler. :A

Yılın albümünü de Lana, SZA veya Miley'den biri alırsa tadından yenmez. GUTS'a Pop Vocal ödülü yeter de artar. :A
Üçü de 30'larında olan Lana+SZA+Miley'ın toplam Grammy sayısı = 1
Olivia'nın 16-17 yaşında yaptığı albümle kazandığı Grammy sayısı = 3 :A

Yılın ticari anlamda en başarılı albümü Midnights, eleştirmenler tarafından en çok beğenilen albümü GUTS idi. Ödülü de ikisinden biri kazanacaktır. :bhr:

• Beğendim

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,697
Puanı
1,060
Üçü de 30'larında olan Lana+SZA+Miley'ın toplam Grammy sayısı = 1
Olivia'nın 16-17 yaşında yaptığı albümle kazandığı Grammy sayısı = 3 :A

Yılın ticari anlamda en başarılı albümü Midnights, eleştirmenler tarafından en çok beğenilen albümü GUTS idi. Ödülü de ikisinden biri kazanacaktır. :bhr:
GUTS kazansa yine okeyim, ama GUTS'ın yılın albümü ödülünü alacağını düşünmüyorum açıkçası, büyük ihtimalle malum zürafa bacaklının içinde olduğu üçlüden birine gidecektir. Neyse ki en iyi şarkı ödülü cepte sayılır. Onunla avuturuz kendimizi. :A

phoebebuffay

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,803
Puanı
559
GUTS kazansa yine okeyim, ama GUTS'ın yılın albümü ödülünü alacağını düşünmüyorum açıkçası, büyük ihtimalle malum zürafa bacaklının içinde olduğu üçlüden birine gidecektir. Neyse ki en iyi şarkı ödülü cepte sayılır. Onunla avuturuz kendimizi. :A
Zaten herkes yılın albümü için 3 büyük favori olduğunu ve bunların Midnights, SOS ve GUTS olduğunu biliyor? Grammy arada halka inmemiş pek bilinmeyen sanatçılara ödül vermeyi seviyor da bu yıl o yıl olmayacak. :A Lana ve Miley'in adaylık kazanması bile beklenmiyordu bu arada, sürpriz oldu. :A

GUTS da vampire da eli boş dönmeyecektir. En kötü pop vokal ve pop solo ödüllerini kazanırlar muhtemelen. Taylor da AOTY ya da SOTY ödüllerinden birini kazanacaktır. Flowers'ın eli boş dönmesini istemem ama o ihtimal de hiç düşük değil. Miley'in kariyerinde hiç Grammy'si yok ve ödüllerden yana pek yüzü gülen bir isim değil sonuçta. :A

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,697
Puanı
1,060
Zaten herkes yılın albümü için 3 büyük favori olduğunu ve bunların Midnights, SOS ve GUTS olduğunu biliyor? Grammy arada halka inmemiş pek bilinmeyen sanatçılara ödül vermeyi seviyor da bu yıl o yıl olmayacak. :A Lana ve Miley'in adaylık kazanması bile beklenmiyordu bu arada, sürpriz oldu. :A

GUTS da vampire da eli boş dönmeyecektir. En kötü pop vokal ve pop solo ödüllerini kazanırlar muhtemelen. Taylor da AOTY ya da SOTY ödüllerinden birini kazanacaktır. Flowers'ın eli boş dönmesini istemem ama o ihtimal de hiç düşük değil. Miley'in kariyerinde hiç Grammy'si yok ve ödüllerden yana pek yüzü gülen bir isim değil sonuçta. :A
Büyük ihtimalle Pop Vocal Olivia'ya, albüm malum kişiye, şarkı da Miley'e gidecektir. :A Tabii albümü SOS da alabilir o zaman çok hakkaniyetli bir dağıtım olur, inşallah amin. :A

Miley bu sefer şeytanın bacağını kıracak umarım, ödülü almasa bile yılın hatta decade'in şarkısı oldu. Grammy'i almasa da çok şey kaybetmez. :A

Son düzenleme:

phoebebuffay

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,803
Puanı
559
Büyük ihtimalle Pop Vocal'i Olivia'ya, albümü malum kişiye, şarkıyı da Miley'e gidecektir. :A Tabii albümü SOS da alabilir o zaman çok hakkaniyetli bir dağıtım olur, inşallah amin. :A

Miley bu sefer şeytanın bacağını kıracak umarım, ödülü almasa bile yılın hatta decade'in şarkısı oldu. Grammy'i allmasa da çok bir şey kaybetmez. :A
Aslında müzikalite bakımından en önemli ödül Record of the Year ama isimden dolayı SOTY kadar prestijli gelmiyor. :A O kategoride vampire'ın 2 favoriden biri olduğunu düşünüyorum. Akademi adaletli davranıp dış etmenler araya girmezse yılın müzikalite, prodüksiyon, sound mixing ve engineering bakımından açık ara en iyisi vampire ödülü kazanacaktır. :A

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,815
Puanı
710

Anti-Hero gibi altında felsefe yatan bir şarkıdan bahsediyoruz. vampire dışında Anti-Hero’ya rakip olacak bir şarkı göremiyorum kategoride. :A Kill Bill de çok severim ama o lyrics anlamında geride kalıyor diğer ikisinden. Daha çok sounduyla öne çıkıyor. :A
------

SOTY: Anti-Hero veya Flowers
ROTY: vampire veya Flowers
AOTY: Midnights, SOS veya GUTS
ROTY kategorisinde Kill Bill de güçlü bir aday bence. AOTY’ye gelince GUTS bana göre yılın en iyi albümü fakat kazanma ihtimalini düşük görüyorum. :( Tahminlerim şu şekilde:

SOTY: Anti-Hero
ROTY: Kill Bill - vampire
AOTY: Midnights
Pop Solo Performans: Flowers
Pop Vokal Albüm: GUTS
------

Bu arada akademi Billie Eilish fanı olduğu için WWIMF da sürpriz bir ödül alabilir. :A

Son düzenleme:

phoebebuffay

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,803
Puanı
559
Anti-Hero gibi altında felsefe yatan bir şarkıdan bahsediyoruz. vampire dışında Anti-Hero’ya rakip olacak bir şarkı göremiyorum kategoride. :A Kill Bill de çok severim ama o lyrics anlamında geride kalıyor diğer ikisinden. Daha çok sounduyla öne çıkıyor. :A
------

ROTY kategorisinde Kill Bill de güçlü bir aday bence. AOTY’ye gelince GUTS bana göre yılın en iyi albümü fakat kazanma ihtimalini düşük görüyorum. :( Tahminlerim şu şekilde:

SOTY: Anti-Hero
ROTY: Kill Bill - vampire
AOTY: Midnights
Pop Solo Performans: Flowers
Pop Vokal Albüm: GUTS
------

Bu arada akademi Billie Eilish fanı olduğu için WWIMF da sürpriz bir ödül alabilir. :A
SZA daha önce 15 adaylıkta sadece 1 ödül alabilmiş, o da kendi şarkısı değil Doja ile olan düeti. Bu açıdan bakarsak akademinin çok da sevdiği bir isim değil aslında. Tabii ki bu sene boş dönmeyecektir ama rnb kategorilerinde bir sürü adaylığı var zaten, onları alır. Beyonce bile geçen sene yan kategorileri alabilmişti sadece. :A Ben inanıyorum Anti-Hero, Flowers, vampire üçlüsü ödülle dönecek. :A

Billie soundtrack'den ödül alır zaten, main ve pop kategorilerine yanaşmasın bir zahmet. :A

Sen izleyebilecek misin töreni? Çok yoğun ve stressli geçecek iki aydan sonra şubatta tatilim var ve törende tam tatilime denk geliyor. Rahat rahat izleyeceğim inşallah. :A

• Beğendim

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,551
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
SZA daha önce 15 adaylıkta sadece 1 ödül alabilmiş, o da kendi şarkısı değil Doja ile olan düeti. Bu açıdan bakarsak akademinin çok da sevdiği bir isim değil aslında. Tabii ki bu sene boş dönmeyecektir ama rnb kategorilerinde bir sürü adaylığı var zaten, onları alır. Beyonce bile geçen sene yan kategorileri alabilmişti sadece. :A Ben inanıyorum Anti-Hero, Flowers, vampire üçlüsü ödülle dönecek. :A

Billie soundtrack'den ödül alır zaten, main ve pop kategorilerine yanaşmasın bir zahmet. :A

Sen izleyebilecek misin töreni? Çok yoğun ve stressli geçecek iki aydan sonra şubatta tatilim var ve törende tam tatilime denk geliyor. Rahat rahat izleyeceğim inşallah. :A
fair city yokmu @phoebebuffay

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,815
Puanı
710

Mantıklı. SZA, R&B kategorisindeki bütün ödülleri silip süpürüp ana kategorilerde eli boş dönebilir. :A

Soundtrack’te de hak ettiğini düşünmüyorum. Dance The Night çok daha kaliteli ve aynı zamanda eğlenceli bir şarkı. :A

Emin değilim ya o anki psikolojime bağlı. Ben de ocak-şubatta nispeten rahat olacağım ama bakalım. :A

• Güldürdün
Reactions: phoebebuffay

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,815
Puanı
710
Nasıl bir felsefe yatıyormuş, anlatsana biraz. :A
İnsanın kendi içindeki karanlık yanı ve bununla yüzleşmenin zorluğunu çok iyi anlatmış şarkı. “I’ll stare directly in the sun, but never in the mirror. it must be exhausting always rooting for the anti-hero” gördüğüm en iyi şarkı sözlerinden biri. Kendimi her suçlu hissettiğim olayda bu şarkıyı açıyorum artık. :A

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,697
Puanı
1,060
İnsanın kendi içindeki karanlık yanı ve bununla yüzleşmenin zorluğunu çok iyi anlatmış şarkı. “I’ll stare directly in the sun, but never in the mirror. it must be exhausting always rooting for the anti-hero” gördüğüm en iyi şarkı sözlerinden biri. Kendimi her suçlu hissettiğim olayda bu şarkıyı açıyorum artık. :A
allah-akil-fikir-versin_1008325.jpg