Klasik Dexter - Dizi Yorumları

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,871
Puanı
1,061
İlk sezonun 8 bölüm yorumu:

Vay be gerçekten güzel diziymiş, @yatutarsa bu tutkunu şimdi anlayabiliyorum. :D

İlk bölümde Rita'yı pek donuk bulmuştum ve pek sevememiştim. Son bölümlerde baya hoşuma gitmeye başladı. Dizinin başından beri Dexter'in kız kardeşi Debra'yı çok sevdim, samimi geliyor bana baya. :D

Baya da bağımlılık yaptı. :bhr:

8. bölümün sonu 8 bölümdür uğraşılan sorunun cevabını verdi, ben şok tabi. :(

Vay anasını be. :( O meşhur buz katili doktor çıktı ya la. Onda bir şey olduğunu ben anlamıştım da bunun çıkacağını düşünmemiştim. Baya şaşırdım. :( Bu doktor kim, ne acaba da uğraşıyor Dex ile anlayamadım. Çıkar kokusu 1-2 bölüme.

Rita'nın kocası Paul'a yol verse artık Dexter. :Z

Dexter hem bu katiliyle uğraşıyor, hem adli tıptaki diğer gelişmelerle uğraşıyor, hem de kendi ihtiyacını karşılıyor. :D Çok hoşuma gidiyor bu iş de. :Z

Babası ile olan sahneleri de hoşuma gidiyor. Normalde ben böyle geçmişe dönülen yerleri hiç sevmem ama bu diziyle sevdim. Baya dikkatimi çekiyor o aralar. :)

Bu arada söylemeden geçemeyeceğim dizinin jeneriğine bayılıyorum. Bir diziye böyle mi oturur? :D Diziden çok jeneriğe odaklanıyorum, o greyfurtu sıkış sahnesi, etleri yiyişi/kızartışı falan. :D

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
İlk sezonun 8 bölüm yorumu:

Vay be gerçekten güzel diziymiş, @yatutarsa bu tutkunu şimdi anlayabiliyorum. :D

İlk bölümde Rita'yı pek donuk bulmuştum ve pek sevememiştim. Son bölümlerde baya hoşuma gitmeye başladı. Dizinin başından beri Dexter'in kız kardeşi Debra'yı çok sevdim, samimi geliyor bana baya. :D

Baya da bağımlılık yaptı. :bhr:

8. bölümün sonu 8 bölümdür uğraşılan sorunun cevabını verdi, ben şok tabi. :(

Vay anasını be. :( O meşhur buz katili doktor çıktı ya la. Onda bir şey olduğunu ben anlamıştım da bunun çıkacağını düşünmemiştim. Baya şaşırdım. :( Bu doktor kim, ne acaba da uğraşıyor Dex ile anlayamadım. Çıkar kokusu 1-2 bölüme.

Rita'nın kocası Paul'a yol verse artık Dexter. :Z

Dexter hem bu katiliyle uğraşıyor, hem adli tıptaki diğer gelişmelerle uğraşıyor, hem de kendi ihtiyacını karşılıyor. :D Çok hoşuma gidiyor bu iş de. :Z

Babası ile olan sahneleri de hoşuma gidiyor. Normalde ben böyle geçmişe dönülen yerleri hiç sevmem ama bu diziyle sevdim. Baya dikkatimi çekiyor o aralar. :)

Bu arada söylemeden geçemeyeceğim dizinin jeneriğine bayılıyorum. Bir diziye böyle mi oturur? :D Diziden çok jeneriğe odaklanıyorum, o greyfurtu sıkış sahnesi, etleri yiyişi/kızartışı falan. :D

Jeneriği ben de çok seviyordum da genelde vakit geçmesin diye atlıyordum :F Tabii son bölümlerde geçmeye kıyamadım. :/

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Sezon sayısı fazla gibi ya, 8 yerine 5-6 olsaymış. :D
Aslında her gün evde olsam 10 günde bitiririm de evde değilim. :F
Sekiz sezon bize yetmedi bile. :D Şarap gibi dizi. :D O kadar kısa sürede tüketme bence. Ben bile bu aşırı sevgime rağmen frenledim kendimi sekiz aya yaydım.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,871
Puanı
1,061
Sekiz sezon bize yetmedi bile. :D Şarap gibi dizi. :D O kadar kısa sürede tüketme bence. Ben bile bu aşırı sevgime rağmen frenledim kendimi sekiz aya yaydım.
Vay babam vay. :D

Valla ben 1 ayda bitirmeyi hedefliyorum, daha başlayacak çok dizi var. :( Aklımdaki dizilerden birisini ki bu dizi çok uzun çıkarırsam fena rahatlarım. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,789
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Vay babam vay. :D

Valla ben 1 ayda bitirmeyi hedefliyorum, daha başlayacak çok dizi var. :( Aklımdaki dizilerden birisini ki bu dizi çok uzun çıkarırsam fena rahatlarım. :D
Dexter dünyanın en çabuk biten dizilerindendir bakma sekiz sezon olduğuna. Araya 1-2 dizi daha bulup 2 sezon ondan 2 sezon bundan yap bence. :D

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,871
Puanı
1,061
1. SEZON

Ne sezondu ama be. :D

Buz Kamyonu Katili, Dexter'in abisi Rudy çıktı. Yani tamam suçlu olduğunu öğrendik de sonda bir de abisi olduğunu öğrenince şaşırdım. Dexter öldürdü ve herkesi kurtardı şu psikopat adamdan. :D

Rita ise Paul'un dediklerine takıldı, ayakkabıyı bahçede gördü. Paul'dan kurtulduk derken iyice karıştırıyor ortalığı. Dexter öldürmeliydi. :T:

Sezona puanım: 9/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,871
Puanı
1,061
2. SEZON

Yine çok iyi bir sezondu. Sezon finali de güzeldi, konuk oyunculara veda ettik de üzücü şeyler oldu. :(
Lila öldü. :( Kadın diziye büyük renk getirmişti, çok güçlü bir roldeydi. Unutamayacağım karakterlerden olacak.

Çavuşun ölümü de üzdü. :( Seviyordum aslında ama bu sezon baya Dexter'a takmıstı. O nedenle Lila iyi yaptı.

Debra yine ortada kaldı, kız ne azgın ya. :F O FBI ajanı olan Lundy aslında kalsa iyiydi de o da gitti. Debra yeni sezonda kimi bulacak bakalım :F

Yeni sezona yarın başlarım. :Z

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,871
Puanı
1,061
3x6

Bölüm bölüm pek yazmıyorum ama bu bölüme özel yazmak istedim:
Camilla'nın ölümü üzücüydü. İlk bölümde görünmüş, daha sonra ara sıra birkaç bölümde görünmüştü. Akciğer kanserinden gitti garibim. :( Yeşil limonlu turta diye diye yiyerek öldü. Dexter ilk kez iyi anlamda öldürdü.

Bu sezon biraz sıkıcı, diğer sezon daha iyi bekliyoruz artık. :(

8/10​

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
3x6

Bölüm bölüm pek yazmıyorum ama bu bölüme özel yazmak istedim:
Camilla'nın ölümü üzücüydü. İlk bölümde görünmüş, daha sonra ara sıra birkaç bölümde görünmüştü. Akciğer kanserinden gitti garibim. :( Yeşil limonlu turta diye diye yiyerek öldü. Dexter ilk kez iyi anlamda öldürdü.

Bu sezon biraz sıkıcı, diğer sezon daha iyi bekliyoruz artık. :(

8/10​

4. sezon baya efsane, dayan. :D

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,871
Puanı
1,061
4. sezon baya efsane, dayan. :D
Dizipubtan izliyorum, alttan yorumlara baktım da herkesle aynı düsüncedeyim. Rudy ve Lilalı sezonlardan sonra :(

Bu arada:
Camilla şu arşivdeki kadındı değıl mi? Dexter çörek alip gidiyordu, ailesi hakkında soruları da ona sormustu? Doğru hatırlıyorum inşallah. :D

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Dizipubtan izliyorum, alttan yorumlara baktım da herkesle aynı düsüncedeyim. Rudy ve Lilalı sezonlardan sonra :(

Bu arada:
Camilla şu arşivdeki kadındı değıl mi? Dexter çörek alip gidiyordu, ailesi hakkında soruları da ona sormustu? Doğru hatırlıyorum inşallah. :D
Üçüncü ve beşinci sezon benim gibi hard bir Dexter fanı için bile biraz ortalama altıydı valla. :D Özellikle de beşinci sezon.
Aynen o kadın.