NOW Gaddar - Dizi Yorumları

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,546
Puanı
280
15.bolume dair . . .

bolum davut dolayli duygusal basladi.
derken , daghan'in beklenmedik evlilik teklifi,,, bu sahne de aydan gozleri dolmasi vs performansi etkiliydi.

mudur'un mesut uzerinden daghan'i ise cekmesi/ikna,
bilindik yoldu, bu sefer ayni daghan'i bulamadiklarindan ters tepti.

mesut'un cicek almasi ve oldugu tum sahneler yine kendini izletti. bu bolum daha dogal mesut'u izledik, duygusal ,savunmasiz tarafini .
hayal keske yasasaydi .

leyla platonik olmayi anlamsiz bir gurura indirgedi. illa hikaye de devam edecekse, cikar beklemeden yardim amacli yer almali . bu anlamda yazilim olursa olumlu olur gibi. diger turlu yazilim olaarak karakterin bir hikayesi kalmadi gibi ,,, ya daghan'i cezalandiracak babasini oldurdugu icin,,, ya tum olanlari kabullenip buralardan ayrilacak, ya da ustte belirttigim gibi mesut,daghan,gurkan vs nin aksiyonlarin da yer alabilecek bir yazilimla-dizi de uzun sureli kalmasina kapi acacak.

son sahne den gorunen ; leyla ve aydan kavga dovuse ramak kaldi. bu ikilinin yildizi bir daha barismaz -son karsi karsiya geldikleri sahne bu konu da fazla sert laf dalasi ile sonlandi.

daghan aydan son sahnesin de daghan yine anlamsiz sessizlige burundu. kiza acik acik durumu izah edip diger olaya odak yapabilirdi.

oya nin aydan'i bunaltmasi, izlemesi albenili degil. yazilim olarak en zayif buldugum sekanslar anne kiz'in sahnelerinde oya'ya yazilan replikler. artik bu durumu kabullenip kizina destek olmali.vs .
15 bolum izledim. oya yazilimi heep yerinde saydi.

kurt ve mudurun kizi sahnesi azdi ama anlamliydi.

korkut olmemis. bu habere bayagi olumlu tepki yagmis youtube da.
boylesine kaliteli bir oyuncu ve orj bir rol yaziliminin bir kac bolum kalip cikmasi nerden baksan absurd du. umarim tel mesaj dogrudur, korkut yasiyordur. donsun o da antihero gibi bir yazilim da kotulerin karsisinda olsun.

bu arada ,deenildigi gibi , daghan'in kardesleri nin sahneleri de pek albenili degil. biri bile bile lades yapmis. digeri de normal calismak dn hosnut degil.

yeni bolume dair yorumu bi ara yaparim.
16'yı izlemeni öneririm. Özellikle Leyla konusunda fikir değişikliğin olacaktır.

• Okudum
Reactions: Dante

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
413
Puanı
104
*16'yı izlemeni öneririm. Özellikle Leyla konusunda fikir değişikliğin olacaktır.
*
mesguliyetten dolayi bir suredir vakit bulamadim dizi vs izlemeye dair...

ucu ucuna anca gaddar 15'i izledim. sicagi sicagina da hizli bir yorum ekledim. pek derli toplu olmasa da aklimda kalanlardan ortaya karisik anca oyle bir yorum cikti.

hem 16.bolumu , hem inci taneleri son bolumunu , hem de omer'in finalini tek pakette aradan cikaracagim.

listeme dair,yeni dizi yalan'i da bekliyorum. performans bazli gittigi yere kadar izlerim.

iyi seyirler.

• Okudum
Reactions: Hobbit

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
413
Puanı
104
16'yı izlemeni öneririm. Özellikle Leyla konusunda fikir değişikliğin olacaktır.
dun gunu 16.bolum ve inci taneleri son bolumu ile kapadim.

acikcasi , kafamdaki sekilde leyla nin yaziliminin bu bolumde hemen hemen dusundugum sekilde islenmesine sasirdim. :p
>>>
velhasil, daghan'lara katilip aksiyon da yer almasi benim neznimde tatmin edici sekans yazilimlariydi. genel hikaye de benim gozlemimde ,diger turlu progresif sahne yazilimina acik bir rol yazilimi gidisati degildi bundan once kendisine yazilan sekanslar geneli.

diger yandan, halen daghan'a dair umut beslemesi - , bi anlamda senaristin halen kafasinin karisik oldugunu gosterir minvaldeydi.

.
genele donersek ;

bolum aksiyon ve gerilim agirlikliydi.

evlilik teklifi sahnesini begendim. ozellikle aydan etkileyiciydi kadraja geldigi anlarda. teklif ardindan gozlerin dolmasi,yaslarin suzulmesi ,mimikler.

bu arada, aydan'in is adimi hem sasirtici, hem yine senaristin kafa karisikligina dair dokunuslardi . daghan yine beklenildigi gibi aydan karsisinda ketum olmaya donus yapti. halbuki durumu izah etse iliskileri zedelenmez kopmazdi.
ha, daghan kendince soyle dusunmus olabilir; eger ben aydan'a durumu izah edersem o da kendisini atese atar ,onu bu kaotik ortamdan zorda olsa uzak tutmaliyim demis olabilir son raddede.
bir onceki donem de nerdeyse ikisi de canlarindan oluyorlardi korkut dolayli. bu sefer daghan ayni hataya dusmek istememis olabilir, anlasilir bir durum. ancak bunun sonucunun aydag birlikteliginin kopmasina neden olmasi ,hayatin bir cilvesi olsa gerek.

daghan'in annesinin yazilimi dengeye oturdu, olmasi gerektigi gibi.
diger yandan aydan'in annesinin yaziliminin yerinde saymasi, senaryo'ya eksik yazar bir duzlukte isleniyor.
tek konusu kizini daghan dan uzak tutmak, kizini bi sekilde unlu yapmak vs vb olarak ,pek albenili bir anne yazilimi gidisati degil.
bastan beri ayni rolanti ilerleyis - buraya da bir dokunus sart.

gurkan bu bolum aksiyonda ana merkezdeydi leyla ile beraber.
bence guzel bir ikili oldular.

mesut'un ev halleri ve misafirleriyle olan yazilim kendini izleten sekanslardi.

bu bolum anne ogul konusmasinda dikkatlerden kacmayan ; ruzgar gorunuse gore abdye gidecek. bu da dizi den ayrilisi demek.
@Hobbit sen pek istemiyordun ev ahalisinin yazilimini, yanilmiyorsam. yagmur kalici olur, enver dolayli. anne de yazilim olarak dengeli yazilima evrilince , anne, daghan ve yagmur cekirdek aile devam eder gibi.

bolumun finali guzeldi.

iyi seyirler.

• Aynen
Reactions: Hobbit

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
413
Puanı
104
senarist mesajimi mi gormus ne :p

onceki fragman zaten ozgun ve kaliteli bir fragmandi. <<< izlemesi siddetle tavsiye edilir. korkut'un bulmacali bilmeceli cetrefilli oyunu .

yeni bolumu heyecanla bekliyoruz .....

Son düzenleme:

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,673
Puanı
860
Korkut Zakkum harika bir karakterdi. Bir tık erken gitti bence ama sağlam gitti. Tek sitemim sadece bir kişiyi öldürmüş olması. Başta Yağmur olmak üzere Leyla, Fatma, Rüzgar ve Oya gibi gereksiz isimlerden birilerini de öldürmeliydi.

• Beğendim
Reactions: ömer karataş