Klasik Lost - Dizi Yorumları

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Breaking Bad, Kalifat kadar sevecegimi sanmiyorum :A ilk bölümde o enerjiyi almadim ama iyi oldugundan süphem yok. Nam salmis bir dizi nede olsa :A
Uzun soluklu bir dizi ve karakterler bakımından çok zengin bir hikayesi var, o iki dizi kadar olması zor haliyle ama olsun. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,173
Puanı
1,060
Bu dizinin sadece 10 bölümünü izlemek icin basladik bakalim.

1.Bölüm
Fena bir giris olmadi, woaw dedirtmedi ama merak uyandirdi. Karakterleri yavastan tanimaya basladigimiz bir bölümdü. Ucak kismindaki sahneler güzeldi, yani sondaki. Onlari nasil bir tehlike bekliyor belli degil. O köpegin olayini merak ediyorum.
2. bölüm
bu bölümde vahsi bir ayiyi gördük ve onu silahla öldürdüler. Anlasilan o pilotu alan böyle bir ayiydi. Bölüm icinde kelepce bulunmustu ve sonradan bunun gizemini ögrendik. Yavas yavas karakterlerin kaza öncesine ait sahnelerinide izliyoruz. Son kisimdaki sahnede uzun seneler adada mahsur kalmis birinin daha olma ihtimalini izledik. Bir cok karakter bulundugu icin daha tam olarak adapte olamadim.

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,803
Puanı
559
2. bölüm
bu bölümde vahsi bir ayiyi gördük ve onu silahla öldürdüler. Anlasilan o pilotu alan böyle bir ayiydi. Bölüm icinde kelepce bulunmustu ve sonradan bunun gizemini ögrendik. Yavas yavas karakterlerin kaza öncesine ait sahnelerinide izliyoruz. Son kisimdaki sahnede uzun seneler adada mahsur kalmis birinin daha olma ihtimalini izledik. Bir cok karakter bulundugu icin daha tam olarak adapte olamadim.
Yorumlarını şaşkınlıkla okuyorum, Lost gibi daha ilk bölümden insanı içine çeken dizi var mı ya :A
Bu arada bu dizideki gizem unsurlarının öyle 1-2 bölüme çözülmesini bekleme. :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,173
Puanı
1,060
Yorumlarını şaşkınlıkla okuyorum, Lost gibi daha ilk bölümden insanı içine çeken dizi var mı ya :A
Bu arada bu dizideki gizem unsurlarının öyle 1-2 bölüme çözülmesini bekleme. :A
Evet var, Kalifat :A@Tolstoyevski 'nin yillarca yaptigi baski sonrasi 10 bölüme karar verdim. Simdilik öyle woaw demedim maalesef, Zaten 8 bölüm sonrasi izlemem :A Hem süre cok hem de bölüm sayisi fazla :A en azindan yakin zamanda izlemem

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,803
Puanı
559
Evet var, Kalifat :A@Tolstoyevski 'nin yillarca yaptigi baski sonrasi 10 bölüme karar verdim. Simdilik öyle woaw demedim maalesef, Zaten 8 bölüm sonrasi izlemem :A Hem süre cok hem de bölüm sayisi fazla :A en azindan yakin zamanda izlemem
İlk bölümleri çok sevmediysen devam etmene gerek yok zaten, öyle sonradan açılan bir dizi değil. :A
Ben ortaokulda izlemiştim, fanı olduğum ilk dizi. Posterlerini falan yapmıştım... Sınav dönemi sürekli bu diziyi izlediğim için anne-babam evin internetini kapattırmıştı. Bir daha Lost kadar sürükleyici dizi de izlemedim. :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,173
Puanı
1,060
İlk bölümleri çok sevmediysen devam etmene gerek yok zaten, öyle sonradan açılan bir dizi değil. :A
Ben ortaokulda izlemiştim, fanı olduğum ilk dizi. Posterlerini falan yapmıştım... Sınav dönemi sürekli bu diziyi izlediğim için anne-babam evin internetini kapattırmıştı. Bir daha Lost kadar sürükleyici dizi de izlemedim. :A
Yok kötü dizi degil, sadece hepsini izleyecek kadar bir heyecan yaratmadi bende. Planladigim bölümlere kadar izleyecegim. Yorumlarimi not ediyorum ki ilerde devam edersem kaldigim yerden izlerim. Herkesin dizi zevki farkli nede olsa :A

• Harika
Reactions: Tolstoyevski

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,803
Puanı
559
Yok kötü dizi degil, sadece hepsini izleyecek kadar bir heyecan yaratmadi bende. Planladigim bölümlere kadar izleyecegim. Yorumlarimi not ediyorum ki ilerde devam edersem kaldigim yerden izlerim. Herkesin dizi zevki farkli nede olsa :A
Lost'un olayı heyecan ve merak zaten. Eğer heyecan yaratmadıysa çok sevmemişsin demektir. :A
Evet herkesin zevki farklı tabii. :A
------

@Tolstoyevski mesajıma niye diss attın? :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Lost'un olayı heyecan ve merak zaten. Eğer heyecan yaratmadıysa çok sevmemişsin demektir. :A
Evet herkesin zevki farklı tabii. :A
------

@Tolstoyevski mesajıma niye diss attın? :A

Ben Lost'a ilk sezondan sonra iyice bağlanmıştım ve giderek de heyecanı artmıştı bence, öyle 2-3 bölüme çok heyecanlı gelmediyse bırak gitsin demek doğru değil şimdi o halde ben de Friends'i ilk sezondan bırakırdım :A

Friends sonradan açılıyor olabilir ama Lost da sezonlar ilerledikçe üstüne koyuyor, sürükleyiciliği daha da artıyordu bence....

• Güldürdün
Reactions: phoebebuffay

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,803
Puanı
559
Ben Lost'a ilk sezondan sonra iyice bağlanmıştım ve giderek de heyecanı artmıştı bence, öyle 2-3 bölüme çok heyecanlı gelmediyse bırak gitsin demek doğru değil şimdi o halde ben de Friends'i ilk sezondan bırakırdım :A

Friends sonradan açılıyor olabilir ama Lost da sezonlar ilerledikçe üstüne koyuyor, sürükleyiciliği daha da artıyordu bence....
Katılmıyorum, Lost bomba gibi başlamıştı ve ilk 3, hatta 4 sezon boyunca da aynı tempoyla devam etmişti. Sonradan açılan bir dizi olduğunu düşünmüyorum. Hatta tam tersi en iyi başlayan dizi bence. :A
Friends gitgide güzelleşen, üstüne koyan bir dizi. Benim arkadaşlarımın çoğu Friends'i sonradan sevmişti ama Lost'u sonradan seven bir insana rastlamadım hiç. :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Katılmıyorum, Lost bomba gibi başlamıştı ve ilk 3, hatta 4 sezon boyunca da aynı tempoyla devam etmişti. Sonradan açılan bir dizi olduğunu düşünmüyorum. Hatta tam tersi en iyi başlayan dizi bence. :A
Friends gitgide güzelleşen, üstüne koyan bir dizi. Benim arkadaşlarımın çoğu Friends'i sonradan sevmişti ama Lost'u sonradan seven bir insana rastlamadım hiç. :A

İlk 2-3 bölümden olağanüstü bir etki etmemişti bence, evet ilk bölüm pilot bölüm normalin ötesiydi ama ilk sezonun özeti ilk 2-3 bölüm değildi kesinlikle. Hele bazı bölümler vardı ki şimdi spoiler veremiyorum ama kafayı yedirtiyordu hemen sonraki bölüme geçmek için. :A

• Beğendim
Reactions: phoebebuffay

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,803
Puanı
559
İlk 2-3 bölümden olağanüstü bir etki etmemişti bence, evet ilk bölüm pilot bölüm normalin ötesiydi ama ilk sezonun özeti ilk 2-3 bölüm değildi kesinlikle. Hele bazı bölümler vardı ki şimdi spoiler veremiyorum ama kafayı yedirtiyordu hemen sonraki bölüme geçmek için. :A
Ben de direkt bırak demedim zaten, 10 bölüm sonunda çok sevmediysen devam etmene gerek yok demek istedim. :A Lost'un özellikle ilk 4 sezonunun çok büyük kısmı öyleydi zaten, direkt bir sonraki bölüme geçmek istiyordun ve bırakamıyordun. Hatta ben adadaki olayları aşırı merak ettiğim için flashback sahnelerinin çoğunu atlıyordum. :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,173
Puanı
1,060
Geçen 3. bölümü izleyip bugün ise 4-12. Bölümlere baktım.
10. Bölümde bırakacaktım ama heyecanlı bir yerde bitince 2 bölüm daha izlemiş oldum.
Güzel ve sürükleyici artı merak barındıran bir dizi ama hem bölüm süreleri uzun hemde çok bölüm olduğu için devamını izlemeyi düşünmüyorum. En azından uzunca bir süre.

3. Bölümde Kate'nin hikayesinin bir kısmını izledik ve ilgi çekiciydi, diğer 2 bölümün üstündeydi.
4. Bölümde Locke'nin hayatini gösteren bir bölüm oldu ve yaban domuzunu avladilar.
5. Jack ile ilgili detaylari izledik. Bu bölüm sulari bitti ve Jack su ararken babasinin tabutuna denk geldi. dizide her bölüm başı birinin gözlerini izleyerek basliyoruz ve sonra bölüm o kisinin hayati ile ilerliyor. 6. bölüm korelinin hayatiyla ilgili oldu. Ari sahnesi güzeldi ama en SIKILDIGIM bölüm 6. bölüm oldu.
Gectigimiz aylarda dizide oynayip vefat eden bir oyuncunun haberini acmistim. Telsizde dinledikleri fransiz kadinin o oldugunu tahmin etmistim ve 9. bölümde kendisini gördük. Sırayla Sayid'in, Sawyer, Charlie ve hamile kızın hayatini izlemis olduk. Hamile Kız kaçırıldı. Büyük ihtimalle Fransız kadın yalnız kalmamak için o bebeği istiyor.
Kate'nin hayatından bir kaç kesim daha izledik ve kendisi hem soygun hem de adam öldürmüş.

12 bölüm için diziye vereceğim genel puan 8.5

• Harika

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Geçen 3. bölümü izleyip bugün ise 4-12. Bölümlere baktım.
10. Bölümde bırakacaktım ama heyecanlı bir yerde bitince 2 bölüm daha izlemiş oldum.
Güzel ve sürükleyici artı merak barındıran bir dizi ama hem bölüm süreleri uzun hemde çok bölüm olduğu için devamını izlemeyi düşünmüyorum. En azından uzunca bir süre.

3. Bölümde Kate'nin hikayesinin bir kısmını izledik ve ilgi çekiciydi, diğer 2 bölümün üstündeydi.
4. Bölümde Locke'nin hayatini gösteren bir bölüm oldu ve yaban domuzunu avladilar.
5. Jack ile ilgili detaylari izledik. Bu bölüm sulari bitti ve Jack su ararken babasinin tabutuna denk geldi. dizide her bölüm başı birinin gözlerini izleyerek basliyoruz ve sonra bölüm o kisinin hayati ile ilerliyor. 6. bölüm korelinin hayatiyla ilgili oldu. Ari sahnesi güzeldi ama en SIKILDIGIM bölüm 6. bölüm oldu.
Gectigimiz aylarda dizide oynayip vefat eden bir oyuncunun haberini acmistim. Telsizde dinledikleri fransiz kadinin o oldugunu tahmin etmistim ve 9. bölümde kendisini gördük. Sırayla Sayid'in, Sawyer, Charlie ve hamile kızın hayatini izlemis olduk. Hamile Kız kaçırıldı. Büyük ihtimalle Fransız kadın yalnız kalmamak için o bebeği istiyor.
Kate'nin hayatından bir kaç kesim daha izledik ve kendisi hem soygun hem de adam öldürmüş.

12 bölüm için diziye vereceğim genel puan 8.5

JJ.Abraams’in ölümsüz eseri Lost-u Memnu ile en azından tanışmış ve destansı diziden bir yudum içmiş oldun. Bir gün yollarınız yeniden keşişidir umarım :Z :bhr:

Şu klibi izlemediysen izle bence 1 dakika zaten :A

• Güldürdün

Cervantes

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
600
golf dancing GIF

• Harika
Reactions: bazinga

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,788
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1 1x2 (Pilot)

Güzel başladı dizi, inşallah devamı da iyi çıkar. :A

Şaka maka 12 yıl kadar sonra izlediğim ilk yabancı diziyi tekrardan izlemeye başlamak çok güzel bir duygu. :Z

Aradan yüzlerce dizi geçtikten sonra "acaba zamanında abartmış mıyım" endişesi vardı ama daha ilk bölüm bu endişeyi sildi gibi. Gerçekten kalite kokan bir açılış ve zekice tasarlanmış bir senaryo. Konu ilgi çekici, hem karakter zenginliğini iyi veriyor hem de izleyiciyi boğmadan onlardan bazılarıyla daha ilk bölümden bağ oluşturmayı başarıyor. Merak yaratan da pek çok şeyi küçük küçük serpiştirmeyi başarıyor...

Çok özlemişim karakterleri, sevmediklerimi bile. :A

Gelecek hafta yeni bölümde görüşmek üzere. :A

9/10 9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,788
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2.5 ayın sonunda ilk sezonu bitirdim. :Z

Gerçekten efsane bir ilk sezon, ilk kez izlediğime yakın tat almışımdır. Çoğu detayı unutmuşum çünkü. Gelmiş geçmiş en iyi dizi sezonlarından biri. Onlarca iyi yazılmış, ne siyah ne beyaz olan gri tonlarında gezen karakterler... Sürekli kendini yenileyen merak unsurları... Gerçekten çok iyi bir senaryo, kaliteli oyunculuklar, teknik açıdan da çok başarılı iş. Dizinin tek eksisi flashbacklerin bazen ilgi çekici olmaktan çok uzak olup tempoyu düşürmesi ama olur öyle. :)

Zamanında izleyip blogda puan veriyor olsam 9.6 falan verirdim sanırım. :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,788
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İkinci sezonu da bitirdim. Şu karanlık günlerde izleyebildiğim tek yapım oldu uzun süre...

Bu sezon da gerçekten çok iyiydi. Her şey çok iyi kurgulanmış, sürekli merak unsuru, sürekli ilginç yeni karakterler... Pek çok detayı unutmuşum ve ilk kez izliyormuşçasına keyif aldım, heyecan duydum...

Bu sezon favori karakterim Ana Lucia idi. Michelle Rodriguez'in şahane performansıyla muhteşem bir karakterdi. Ne yazık ki onun erken ölümünü, katiliyle birlikte hatırlıyordum. Michael dizinin en nefret edilesi karakteri olmayı hak ediyor bu sezon yaptığı adilik için...

Şu an için adını Henry Gale olarak bildiğimiz insanla da ilk kez tanıştık. Gerçekten çok iyi, çok ilgi çekici bir karakter o da...

Locke & Jack çekişmelerinin başlaması, Mr. Eko ile tanışmamız, Dharma'nın sırlarıyla tanışmaya başlamamız sezonun güzel yanlarındandı...

9.5-10 arası bir puan verirdim bu sezona da.

• Harika
Reactions: cokiyitvci

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,456
Puanı
1,060
İkinci sezonu da bitirdim. Şu karanlık günlerde izleyebildiğim tek yapım oldu uzun süre...

Bu sezon da gerçekten çok iyiydi. Her şey çok iyi kurgulanmış, sürekli merak unsuru, sürekli ilginç yeni karakterler... Pek çok detayı unutmuşum ve ilk kez izliyormuşçasına keyif aldım, heyecan duydum...

Bu sezon favori karakterim Ana Lucia idi. Michelle Rodriguez'in şahane performansıyla muhteşem bir karakterdi. Ne yazık ki onun erken ölümünü, katiliyle birlikte hatırlıyordum. Michael dizinin en nefret edilesi karakteri olmayı hak ediyor bu sezon yaptığı adilik için...

Şu an için adını Henry Gale olarak bildiğimiz insanla da ilk kez tanıştık. Gerçekten çok iyi, çok ilgi çekici bir karakter o da...

Locke & Jack çekişmelerinin başlaması, Mr. Eko ile tanışmamız, Dharma'nın sırlarıyla tanışmaya başlamamız sezonun güzel yanlarındandı...

9.5-10 arası bir puan verirdim bu sezona da.
LOST ASLA Unutulmaz ❤❤❤

• Beğendim
Reactions: bazinga