Sertab Erener 20 Yıl Sonra Tekrar Eurovision'da!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,091
Puanı
1,061
GNKtxQWW0AAIXKk

2003'te 'Everyway That I Can' şarkısıyla Türkiye'yi temsil ettiği 48. Eurovision Şarkı Yarışması'nı kazanarak ülkemize büyük gurur yaşatan Sertab Erener'den görkemli dönüş!

2004'te İstanbul'da gerçekleşen yarışmada da sahneye çıkan Erener, 68. kez gerçekleşen yarışmanın bu akşamki 2. yarı finalinde, Helena Paparizou ('My Number One' / 2005 Yunanistan kazananı) ve Charlotte Perrelli ('Take Me to the Heaven' / 1999 İsveç kazananı) ile birlikte şampiyonluk şarkısını söyleyerek 20 yıl sonra tekrar Eurovision sahnesine çıktı.

2012'den beri Eurovision'a katılmayan Türkiye, yarışmada yine yer almasa da Erener'in performansıyla geçmişe dönerek nostaljik anlar yaşadı. İşte o performans:

GNKtzRYX0AETIHk

GNKtyMCWMAEE25-

Son düzenleme:

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,091
Puanı
1,061
Ben bile zamanında canlı izlememiş olmama rağmen duygulandıysam kim bilir 20 yıl önce performansa canlı canlı şahit olanlar ne haldedir. Kısa sürse bile eski Türkiye'ye dair bir şeyler görmek (üstelik Sertab Erener de bugün katılsa hala kazanabilecek bir ses kalitesindeyken) hepimizin içine su serpti. Umarım yarışmacı olarak katılacağımız günleri de yakında görebiliriz. :bhr:

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,697
Puanı
1,060
Yaş aldıkça sesi de güzelleşen Sertab'ı ve Eurovision'ı o kadar çok özlemişiz ki bu 2 dakikacık performans bile bizi zıplatmaya yetti. :Z Twitter'da yağan mesajlardan sonra ülkecek eski Türkiye'ye ne kadar aç olduğumuzun farkına vardık... 🥲

Ayrıca İsveç ile Türkiye ilişkilerinin dibi bulduğu böylesine bir dönemde bile böyle bir incelik yapmaları takdire şayan. Yetkili kişilere teşekkür ediyoruz.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,679
Puanı
860
Eyy yetkililer bize bir tur daha maNga, Athena, Hadise, mor ve ötesi ile Can Bonomo daha izletiverin be.

SafNac

Üye
Reaksiyon puanı
264
Puanı
74
Hem duygulandım hem heyecanlandım hem de Sertab Erener'le bir kez daha gurur duydum 🥺👏❤

2 dakikalığına da olsa 21 yıl öncesine gitmek
harika hissettirdi..🌹

• Beğendim
Reactions: 12.Adam