Fav10’da Merak Ettiğimiz Özellikler - Danışma & Tartışma Konusu

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,127
Puanı
1,060
Yıllardır bu forumda olmamıza rağmen çoğumuz daha forumdaki bazı önemli özellikleri bilmiyoruz.

Bu konu altında yeni keşfettiğimiz veya çoğu kişinin bilmediğini düşündüğümüz özellikleri paylaşabiliriz. Merak ettiğimiz detayları birbirimiz ile danışabiliriz.

Örnek 1: Yazdığınız mesajlarda edit yapıp birini etiketleyip mesajınıza ilave ederseniz o kişiye bildirim gitmez.
Veya tam tersi yolladığınız mesajda etiket ettiğiniz ismi silmeye karar verip mesajı edit ederseniz yinede o isme bildirim gider. Mesajınızın tamamını sildiğiniz zaman kimseye bildirim gitmez.

Örnek 2:
Olurda panel sönük görünüyorsa gif veya smile hiç birini açamıyorsak bunun sebebi o son kısımdaki 3 noktadaki
[ ] bu kareye yanlışlıkla tıklamış olmamız. Buna yeniden tıkladığınızda normale döner.

IMG_7949.jpeg

Tıklanınca:

IMG_7950.jpeg

Örnek 3: Yürüttüğümüz etkinliklerde hazır etiket listesini kopyaladığımızda mobil olanlar için sıkıntı oluyordu, çoğu isim bitişik hale gelip bildirimde sorun oluyordu. Bunun çözümü ise kullanıcı isimleri arasına virgül eklemek. Böylelikle bildirim sorunundan kurtuluruz.
IMG_7940.jpeg

Örnek 4: Bir kullanıcı adının yanında böyle bir işaret görürseniz (nickine tıklayınca belirir), yakın zamanda (2 sene içinde) kullanıcı ismini değiştirmiş olduğu anlamına gelir ve tıkladığımızda eski kullanıcı adına ulaşırsınız.

IMG_7939.jpeg

Son düzenleme:

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,127
Puanı
1,060

@Angelica bak buraya tıkladığımda Zeyno’nun profili görünecek, geçen bu mevzuyu tartıştığımızda gelmişti bu konu aklıma.
şimdi geç oldu uyuyacaktım ama daha sonra konuya yararlı bir kaç detay daha ekleyeceğim.
Hatta birini birazdan ekleyeyim :A

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,394
Puanı
1,060
@Angelica bak buraya tıkladığımda Zeyno’nun profili görünecek, geçen bu mevzuyu tartıştığımızda gelmişti bu konu aklıma.
şimdi geç oldu uyuyacaktım ama daha sonra konuya yararlı bir kaç detay daha ekleyeceğim.
Hatta birini birazdan ekleyeyim :A

Nereye tıkladığımda gı :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,394
Puanı
1,060
  • Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,127
Puanı
1,060
@The_Erinch örnek 3’te kim olduğunu öğrenmenin yolunu yazmıştım (Kullanıcı adı konusundaki mesajından dolayı yazdım.)

Cok iyi bir konu olmus, bilgilenmekte fayda var @Dosi tesekkürler :D
Uzun zamandır aklımda olan bir konuydu, gece aslında çok acele açıp edit yaptım bir kaç kere. Anlaşılır olmuştur umarım. Başlık konusunda emin değilim daha

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,439
Puanı
1,060
@The_Erinch örnek 3’te kim olduğunu öğrenmenin yolunu yazmıştım (Kullanıcı adı konusundaki mesajından dolayı yazdım.)

Uzun zamandır aklımda olan bir konuydu, gece aslında çok acele açıp edit yaptım bir kaç kere. Anlaşılır olmuştur umarım. Başlık konusunda emin değilim daha
Gızzzz onu biliyorum zatennn.. Adamın yeni ismini etiket edemedim ki 😁🤣😁🤣

• Güldürdün